Hehe, no oli siinä osa huumoria koska meidän supermercadon hyllylle päätyneet tuoksut ei voi olla hyviä. Vähintään noiki putelit on ehtineet härskiintyä, ja kylän esiteiniväestö availee järjestään kaikki meikkipurtilot että ne kuivuu viikossa käyttökelvottomiksi... Mutta ihan tosissaan mietin, kuinka saisin koukutettua maksimaalisen määrän läheisiäni tuoksuihin (jotta ois helpompi hankkia lahjat & hankkiutua eroon tuoksuista joista ite en tykkää), joten kiitti molemmille vinkeistä!

Jaakiem kirjoitti:
Oletko muuten haistellut Tabaci itse? Mitä tykkäsit? Se ei sinänsä ole huono tuoksu. Ei vain taida olla muodissa nyt. Mulla oli armeijassa aikoinaan Tabacin deodorantti. Asia on jäänyt sattumalta mieleen. Olin laittanut talvileirillä maitopullon makuupussin sisään, ettei se jäädy. Sinne se unohtui, kunnes ruvettiin etsimään hajun lähdettä. Käytin koko deodorantin, kun yritin peittää pilaantuneen maidon tuoksua makuupussissa. Itse en tuonkaan muiston vuoksi Tabaciin tarttuisi.
En oo haistellut (tai sitte en vaan muista!) ja siksi oonkin utelias, ehkä ostan noi vaan itelleni, saisin ihan saletisti päitä kääntymään. Mutta en ihmettele tuommosen kokemuksen jälkeen, jos kys tuoksu ei huvita enää. Tuli sellanen olo, ettei pitäis nauraa, mutta hihittelin kuitenkin
